UCZNIOWIE W KOPALNI

Uczniowie klas gimnazjalnych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie w dniu 3.04.2014, odwiedzili niezwykłe miejsce: zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.                                                                                                                       

Miejsce niecodzienne, atrakcje wyjątkowe a wrażenia niezapomniane. Nasza podróż rozpoczęła się od lekcji muzealnej, na której dowiedzieliśmy się nieco o samej kopalni, pracy górników i wydobywanych tam surowcach. Wyposażeni w wiedzę ruszyliśmy dalej i „głębiej” -  szyb, którym zjeżdżaliśmy w dół zatrzymał się na głębokości 40 m. Tam rozpoczęła się nasza wędrówka po kopalnianych korytarzach.  Oglądaliśmy wyrobiska, próbowaliśmy wyobrazić sobie pracę górnika w tamtych czasach i wysłuchaliśmy pouczających słów „Skarbnika”.  Na koniec zwiedziliśmy jeszcze Skansen Maszyn Parowych.  Wróciliśmy do domów bogatsi o nowe doświadczenia. 

Wyjazd był częścią projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole p.n. „Szlakiem polskich legend”, a był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie.

                                                                                 Monika  Szendzielorz-Nowakowska